English / Polski

Michał Małolepszy

info, kontakt

michał małolepszy
Nazywam się Michał Małolepszy. Rysunkiem zajmuję się od dziecka. Niektórzy powiedzą, że nie można mnie nazwać artystą, gdyż nie mam wykształcenia artystycznego. Osobiście uważam, że nie jest ono nikomu potrzebne, jeśli chce się realizować swoje pasje.

Mój styl i technikę rysunku zacząłem rozwijać na studiach Politechniki Wrocławskiej. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie wykłady kierunku Zarządzanie i Marketing były na tyle interesujące, aby w pełni się w nie zaangażować. Dlatego, wciśnięty gdzieś między ławki, zawsze miałem przy sobie kawałek papieru i ołówek i często robiłem z nich użytek.

Od kiedy pamiętam towarzyszyło mi zamiłowanie do szczegółów. Uważam, że to właśnie pozornie nic nie znaczące detale decydują o tym, jak naprawdę wygląda świat. Dlatego w swoich pracach zwracam na nie szczególną uwagę.

Rysunkami staram się opisywać sytuacje, z którymi stykam się na co dzień. Myślę, że to, co dzieje się dookoła każdego z nas jest wystarczająco ważne, aby o tym opowiadać.

Kiedy nie rysuję, zajmuję się muzyką, jako producent i DJ w kolektywie GENOM.

W sekcji RYSUNKI znajdziecie skany moich prac. Osoby zainteresowane kupnem wydruków zapraszam do kontaktu.

Wydruk jest docelową formą każdej pracy. Przed wydrukiem rysunek jest skanowany i obrabiany na komputerze. Obróbka ta polega na ustawieniu poziomów jasności, kontrastu oraz koloru. Wszystkie kopie drukowane są na bezkwasowym, bawełnianym (40% bawełny), fakturowanym papierze o wysokiej odporności na działanie światła. Dzięki swoim właściwościom papier sprawia, że prace zachowują swój naturalny, odręczny charakter. Po wydruku wszystkie kopie są stemplowane, ręcznie opisywane, a następnie spryskiwane fiksatywą w celu ochrony powierzchni.

Od jakiegoś czasu zajmuję się również projektowaniem. Moje prace można zobaczyć w sekcjach: LOGOSY, PLAKATY I ULOTKI, OKŁADKI.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub masz ochotę po prostu napisać, wypełnij formularz poniżej:

captcha refresh